LOGO Autopatron sp. z o.o.

Obsługa układu klimatyzacji - oddział Mława
Klimatyzator samochodowy ma za zadanie regulowanie temperatury i wilgotności powietrza w samochodzie. Wilgotne powietrze zasysane z zewnątrz samochodu kierowane jest w pierwszej kolejności na wymiennik zimna (parownik), tam jest ochładzane. Wilgoć zawarta w powietrzu wykrapla się na zimnym wymienniku i w postaci wody spływa rurką pod samochód.

Klimatyzator samochodowy jest urządzeniem drogim i trudnym do naprawienia, dlatego trzeba dołożyć starań aby nie uległ uszkodzeniu lub zniszczeniu. Samoistne awarie zdarzają się rzadko, zwykle ich przyczyną jest "stłuczka" powodująca uszkodzenie chłodnicy klimatyzatora (skraplacza), kompresora lub przewodów. Drugą najczęstszą przyczyną uszkodzeń są nagminne do niedawna rozbiórki samochodów na granicy (przy ich sprowadzaniu). Trzecią - rozbiórki przy naprawach blacharsko - lakierniczych lub remontach silników.

Ponieważ czynnik chłodniczy jest substancją toksyczną, obsługę powinien przeprowadzać wykwalifikowany personel, za pomocą specjalistycznych urządzeń. Profilaktycznie, przynajmniej raz w roku należy odwiedzić profesjonalny serwis klimatyzacji samochodowych celem kompleksowego fachowego przeglądu klimatyzatora, a nie tylko uzupełnienia czynnika chłodniczego (może nam to zaoszczędzić dużo kłopotów i pieniędzy dzięki wcześniejszemu wykryciu stanu przed awaryjnego).


Sprawny układ klimatyzacji i filtrów zabezpiecza przed dostawaniem się do kabiny pojazdu: kurzu, pyłków roślin, drobnoustrojów, zarodników grzybów. Tego typu zanieczyszczenia mogą powodować u pasażerów działanie alergiczne, są przyczyną nieprzyjemnego zapachu, przyśpieszają niszczenie tapicerki i niektórych tworzyw we wnętrzu samochodu.


Nasza oferta usług obejmuje obsługę układu klimatyzacji:

  • uzupełnianie czynnika chłodniczego,
  • uzupełnianie oleju,
  • sprawdzanie szczelności układu,
  • odgrzybianie przewodów wentylacyjnych metodą ozonownaia.